Majówka na dziedzińcu u Norbertanek

W sobotę 25 maja 2019 r. uczestniczyliśmy w już ostatniej Majówce „przy Salwatorskich kapliczkach”.

Spotkaliśmy się w szczególnym miejscu – przy Figurze NP Maryi, która mieści się na Dziedzińcu wewnętrznym Klasztoru S.S. Norbertanek, gdzie na co dzień nie ma możliwości wejścia. Siostry Norbertanki bardzo serdecznie przywitały zgromadzonych, cieszyły się z naszej obecności, a my mieliśmy możliwość zamienić z nimi kilka słów oraz zrobić sobie wspólne, pamiątkowe zdjęcie.

Ksiądz Jacek wzbogacił nasze nabożeństwo rozważaniem maryjnym, mówił przede wszystkim o potędze modlitwy różańcowej. Przypomniał, że nasz ukochany Ojciec Święty Jan Paweł II odmawiał różaniec codziennie. Różaniec ma cudowną moc, gdyż jak mówił Ojciec Święty jest to „modlitwa, w której Maryja czuje się szczególnie zjednoczona z nami. Sama modli się z nami.” Jan Paweł II podkreślał, że „Różaniec towarzyszył mi w chwilach radości i doświadczenia. Zawierzyłem mu wiele trosk. Dzięki niemu zawsze doznawałem otuchy.” Majówki dobiegają końca, ale możemy nadal być blisko Maryi – tym razem poprzez modlitwę różańcową.

Jako, że była to już ostatnia sobotnia majówka, ksiądz Proboszcz podziękował pomysłodawcy – ks. Andrzejowi. Podziękowania zostały też skierowane do wszystkich osób zaangażowanych w to dzieło.

Przy wyjściu otrzymaliśmy pamiątkowe obrazki – wydane specjalnie z okazji tej wyjątkowej Majówki.

Dziękujemy za wspaniałe nabożeństwo i liczymy na to, że w kolejnych latach wspólnie będziemy się modlić przy kolejnych – spośród  19 – kapliczkach, znajdujących się na terenie Parafii oraz, że tradycją się stanie Majówka u Sióstr Norbertanek.

tekst i foto: Jadwiga Czechanowska